Stosunek graczy z WEC'a do konsol (marx_red)

Chc? wiedzie? jaki jest wasz stosunek do tych niecnych platworm sprz?towych. Wi?c sp
Autor Odp.
Matoxiz 1. Commodore jest producentem Amigi
2. Ciężko powiedzieć, żeby jeszcze coś oficjalnie do amisi produkowali ale nie wykluczam tego.

C64 to były czasy :) ach... te cudowne strojenie kaseciaka... aż łezka w oku się kręci :)
winny Prawdopodobnie juz nic nowego nie produkują... Ale warto sie rozejrzec na allegro - tam jest w chuj rzeczy do Amigi :) Jak Mi czasami odpieprzy (a to jest bardzo często:P) to sobie podłańczam Amiśke do monitorka (commodore cos tam :P) i pykam w settlers 1 czy cywilizacje :P
marx_red Jeszcze kilka pytań:
1. czy są jeszcze gracze co grają na zxspcetrum, commodore, amiga, atari?
2. czy są w polsce fora phpbb o amidze?
3. jaka była najmocniejsza konfiguracja amigi?
4. w jakich latach ukazywały się sicret service?
5. mam rozumieć że dziś istnieją już tylko 2 platformy - mac i PC?
I to by było wszystko co chciałbym wiedzieć.
winny 1. Jestem tego pewien, że są ludzie co mają te maszyny i grają jeszcze na nich. Ja sam posiadam Amigę 500 i czasami grywam na niej... :)
2. Prwadopodobnie są, ale nic mi o tym nie wiadaomo :P
3. W starszych czsach, co jeszcze PC nie byl tak rozpowszechniony spotkałem się z taką konfiguracją (najmocniejszą jaką widziałem): 8 MB ram, procek kolo 40 MHz i karta grafiki Picasso (nie mam o niej danych) + dysk twardy chyba 40 MB:P To była maszyna :D Teraz na allegro widziałem Amigi 4000 i inne modele, co mogą konkurowac ze "średnimi" PCtami :P (200 - 500 MHz, 64 - 128 MB Ram, karty grafiki z 16 - 32 MB + dyski do kilku GB)
4. Secret Service... :P Ogólnie to w latach 90tych :P A szczegółowiej to ja mam te gazety z lat bodajże 1993 - 1997. W tych latach jeszcze było sporo o Amidze, Commodore i jakiś tam konsolach ale potem PC zdominował wszystie gazety...
5. No raczej tak :P

Tyle mi wiadomo na ten temat i sorki za szczątkowe informacje :P pozdrawiam!
Mar2160 Ty jesteś temu Winny :)

P.S Mi estas Antykonsolowiec
winny Mar2160 rozgryzłeś mnie... Ale jak to możliwe że skapnąłeś się że to jestem winny... (czyżby nick??? nie chyba nie:P:P:P) pozdro!
marx_red Mar2160 - w jakim języku to napisałes?
Mar2160 Po esperancku
marx_red Ale pozostaje jeszcze jedna kwestia. Mianowicie to czy przypadkiem PC jako platforma sprzętowa to nie szedł po trupach do tego celu? Co prawda wiadomo że zniszczył Amigę ale czy zgony Atari i ZXspectrum to też jego sprawka. Na marginesie to 500Mhz to nie jest średni komputer - raczej średnio słaby. Bo jak myślę komputer to myślę 1000 - 4000 Mhz (albo +) no a kompy do grania to od 1500 wzwyż.
marx_red Postanowiłem wrócić do tego tematu ponieważ ostatnio nasilają się dwa negatywne zjawiska. Po pierwsze to może nic nowego że sprzedarz gier na konsole znacznie przekracza sprzedarz na PC ale ostatnimi czasy to już się staje jakaś plaga. Jestem świadkiem jak PC schodzi w cień. Coraz mniej jest gier które robione są z myślą o PC. Wiele z tego w co się gra na PC to powstawało na inną platformę ale teraz to już mało co wychodzi tylko na PC. Np ostatnio to chyba tylko MMORPG a pozatym to wszystko na jakieś playpudła 3, x-pudła 360 i inne cube\'y. Ostatnio nawet oglądaliśmy z kumplami filmiki z jakiegoś nowego hitu z serii StarWars i zgadnijcie na co to było. A sam filmik fobił wrażenie nawiasem mówiąc - efekty użycia mocy. Wiem że właśnie mieliśmy taki moment przesilenia (tak to nazwijmy). Bo wyszły nowe konsole co zdarza się co jakieś 6 lat i przez pewien okres konsole mają przewagę technologiczna nad PC. Ale czy was nie martwi przyszłość? Bo mi ona nie wygląda różowo.

I jeszcze jedno. Niestety narasta zjawisko wypierania komputerów stacjonarnych przez laptopy. Jednak jestem przekonany że gracze komputerowi jako ostatni zainteresują się laptopami. I ja tez mam je gdzieś. A wy?