Stosunek graczy z WEC'a do konsol (marx_red)

Chc? wiedzie? jaki jest wasz stosunek do tych niecnych platworm sprz?towych. Wi?c sp
Autor Odp.
KLapovchy I myślisz że ktoś kupi ci te grę? ? ? nie bądź naiwny już pewnie są piraty
[God]_SetH_ Na przykład ja, razem z SplinterCell Chaos Theory, a trzeciom dostane gratis.
KLapovchy Ale nie można mieć za złe tego całego piratownia i w ogółe, przecierz rynek giier w polsce to wiesz jaki jest, wydawnictwa nie wydawają wielu fajnych gier.
[God]_SetH_ Wydawnictwa wydaja wszystkie gry, złodziejstwa niczym nie usprawiedliwisz. A nawet jeśli nie, to to, ze w Polsce nie ma dilera Ferrari, nie daje Ci prawa do jego kradzieży. Gry są towarem luksusowym, nie są niezbedne do życia, wiec nawet to, że Cię nie stać na oryginał nie usprawiedliwia kradzieży. Nie stać Cię, nie graj i nie jeździj Ferrari.
Poza tym, nie wieże, że jak kogoś stać na taki komputer, na którym chodzą wszystkie nowości, to nie stać go na kupienie ich oryginałów.

PS. Wypowiedź adresowana do ogółu, nie chcę aby ktoś odebrał to tak, że bezpośrednio jego nazywam złodziejem. Pozostawiam to jego własnemu sumieniu.
KLapovchy Złodziejstwa luksusowych towarów niczym, ale jeśli chodzi o życie i przetrwanie.
Paluch Piractwo i zlodziejstwo to troche inne pojecia. Jak komus gwizdniesz ferrari, to on juz nie bedzie mogl z niego korzystac. Natomiast jak spiracisz gre, to producent nawet tego nie zauwazy.

Microsoft otwarcie powiedzial, ze lepiej uzywac pirackich systemow Windows niz korzystac z systemow konkurencji. Sam przyzwala na piractwo, bo gdyby staral sie je wyeliminowac za wszelka cene, to by upadł.
[God]_SetH_ Piractwo w kodeksie karnym figuruje jako \"Kradzież własności intelektualnej\", to tak jakbyś (np) wynalazł silnik na wodę, a ktoś wykradł Ci jego plany, sam produkował i sprzedawał za niższą cenę.
Poza tym, \"lepiej używać pirata naszego systemu, niż konkurencji\" nie jest przyzwoleniem, to coś w stylu, \"lepiej dać w mordę, niż zabić\". Mowa tu nie o przyzwoleniu, a o mniejszym źle, które wciąż pozostaje złem.

\"Złodziejstwa luksusowych towarów niczym, ale jeśli chodzi o życie i przetrwanie.\"

A jaki związek mają gry z życiem i przetrwaniem?
Z resztą nawet \"życie i przetrwanie\" nie zawsze jest usprawiedliwieniem.
Paluch Piractwo jest moralnie zle, nie nalezy tego robic. Natomiast porownywanie tego do zlodziejstwa jest lekkim przegieciem.
[God]_SetH_ Nie jest porównywane, tylko jest złodziejstwem. A jeśli komuś nie podoba się nazwa \"Kradzież dóbr intelektualnych\" (bo kodeks karny tak to określa), to proszę do ministra sprawiedliwości (np.), nie do mnie. Problem jest tej natury, że nikomu nie jest łatwo przyznać sie do bycia złodziejem.
Paluch łamanie praw autorskich, a kradziez to dwa rozne pojecia.