Wyświetlacze nowej generacji (marx_red)

Jak wiadomo do końca dekady monitor kineskopowy (zresztą telewizory też) odejdą do lamusa. W tym właśnie roku (2005) zaczął się tryumf paneli LCD bo w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego dokonał się duży skok - staniały panele LCD a ostatnie CRT które bronią się jeszcze na rynku znacznie zmniejszyły ceny - za przykład podam mój monitor. Mam Samsung SM 795 DF - niezły monitor rok temu (za 650 zł) dziś kosztuje tylko 450 i już jest przestarzały bo za 500 zł (obecnie nie kupicie droższej 17-tki) jest o klasę lepszy od niego SM 797 DF. W tej sytuacji można pokusić się o kupienie sobie monitora 19\" który nie będzie już dużo kosztował. Wracając do LCD to ostatnio wynaleziono nową technologię - konkurencyjne wyświetlacze z emisją polową. Jakkolwiek technologia ta ujrzy światło dzienne w 2006 roku. Jest bardzo zaawansowana technologicznie - wystrzeliwuje elektrony przez nanorurki w warstwę luminoforu... itd. To ja się pytam czy wdrażanie tej technologii ma sens? Teoretycznie są ciut lepsze od LCD ale LCD szybko zlikwiduje wady wynikające z konstrukcji wyświetlacza i ciekawi mnie czy to kolejna technologia której pisana jest porażka? Oczywiście będą bardzo dogie i w konkurencję z tanimi LCD by przegrały - to ja się pytam po co oni to robią? Mam jeszcze kilka pytań:

1. Warto kupować panel z czasem reakcji 16 ms czy lepiej zaczekać na upowszechnienie się ósemek?
2. Czy w panelach o przekątnej 17\" pracujących w rozdzielczości 1280/1024 obraz nie jest spłaszczony?
3. Czy telewizory plazmowe znikną z rynku za jakiś czas?
4. Kiedy monitory kineskopowe znikną z rynku - 2006 czy 2007?

PS. Mam do sprzedania kartę Sapphire Radeon 9600 pro (400/446) chce ktoś kupić? Ma nominalnie 1200 punktów w 3DMark 2005. Proszę o kontakt osoby zainteresowane. Ma wyjście D-Sub i DVI.
Autor Odp.
Paluch po co? Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi :-) Za tym wszystkim ida ogromne pieniadze....

1. To zalezy ile chcesz na to przeznaczyc siana. Ale ja bym jeszcze sie wstrzymal z LCD.
2. Nie wiem :D
3. Nie. Telewizory plazmowe maja pewne wady i zalety, tak samo jak telewizory LCD. To po prostu jest inna technologia.
4. Mysle ze nie znikna. Tak samo jak nie znikna napedy CD. Przynajmniej w najblizszym czasie.

PS Ile? :D
marx_red 800 zł - no more

Za kartę 220 - kurna ale te ceny spadły. A zapomniałem powiedzieć - to jest wersja 256 MB.
Paluch 256mb przy takiej slabej karcie w ogole nie podnosi wydajnosci... przy mocniejszych np gf 6800 GT pomaga w duzych rozdzielczosciach... takze po co to kupowales? :]
mURdOcK marx_red, dopiero kupiłeś i już sprzedajesz. Za wolna do Earth\'a?
marx_red Tak za wolna bo grałem w 1280/960 full detail bezz AA i to tylko średnio chodziło. A co dopiero kupiłem - minęło już prawie 8 miesięcy. Kupił bym sobie nowa już we wrześniu ale w 3 klasie LO nie będę miał czasu na granie - cuż.
Dopalacz ty, mam pytanie Marx-ie. Skąd masz informacje o tym wynalazku, gdyż z tego co wiem, nanorurki są narazie w fazach testów. Ta odmiana węgla jest dość żadka, a narazie naukowcy nie wiedzą, jak je wytworzyć. Jak coś, to daj link, czy jakieś info, bo interesują mnie takie rzeczy.
marx_red Skąd? Juz kilka lat temu wspominali o tym w Komputer Świat choć wtedy to potrafiło wyświetlać obraz jedynie w kolorze pomarańczowym. Pisza o tym w gazetach. A nanorurki produkuje firma w Californi - w tej chwili 100 $ za gram ale stanieje a i 1 gram to bardzo duzo jak na takie wyśietlacze. Tak w ogóle to jest najbardziej wytrzymała rzecz znana człowiekowi - ma być z tego zbudowana pierwsza kosmiczna winda.

Wracając do karty jak się do wieczora nie znajdzie kupiec to wystawiam to na Allegro. Tak w ogóle to was dziwi że sprzedaję - tę kartę kupiłem za 456 zł a jak nie sprzedam tego do końca roku to juz mogę w ogóle nie sprzedawać bo nie będzie nic warta.

(Świat techniki - styczeń 2005)
Dopalacz
Quote by marx
Skąd? Juz kilka lat temu wspominali o tym w Komputer Świat choć wtedy to potrafiło wyświetlać obraz jedynie w kolorze pomarańczowym. Pisza o tym w gazetach. A nanorurki produkuje firma w Californi - w tej chwili 100 $ za gram ale stanieje a i 1 gram to bardzo duzo jak na takie wyśietlacze. Tak w ogóle to jest najbardziej wytrzymała rzecz znana człowiekowi - ma być z tego zbudowana pierwsza kosmiczna winda.

Wracając do karty jak się do wieczora nie znajdzie kupiec to wystawiam to na Allegro. Tak w ogóle to was dziwi że sprzedaję - tę kartę kupiłem za 456 zł a jak nie sprzedam tego do końca roku to juz mogę w ogóle nie sprzedawać bo nie będzie nic warta.

(Świat techniki - styczeń 2005)


i miasto-piramida w Tokio. a o tej windzie, to prawde mówiąc, nie słyszałem, musze jeszcze pogrzebać w sieci. Co do karty, wystarczyło dołożyć 40 zł i miał byś o klasę lepszą Asusa R 9600 PRo. Wiem, bo miałem obie i mogę się wypowiadać.
mURdOcK
mURdOcK
Quote by marx
Skąd? Juz kilka lat temu wspominali o tym w Komputer Świat choć wtedy to potrafiło wyświetlać obraz jedynie w kolorze pomarańczowym. Pisza o tym w gazetach. A nanorurki produkuje firma w Californi - w tej chwili 100 $ za gram ale stanieje a i 1 gram to bardzo duzo jak na takie wyśietlacze. Tak w ogóle to jest najbardziej wytrzymała rzecz znana człowiekowi - ma być z tego zbudowana pierwsza kosmiczna winda.

Wracając do karty jak się do wieczora nie znajdzie kupiec to wystawiam to na Allegro. Tak w ogóle to was dziwi że sprzedaję - tę kartę kupiłem za 456 zł a jak nie sprzedam tego do końca roku to juz mogę w ogóle nie sprzedawać bo nie będzie nic warta.

(Świat techniki - styczeń 2005)



A za ile chcesz ją sprzedać?