Savey do Earth 2140 (PleśniaK)

Witam wszystkich!

Jestem tu nowy i to mój pierwszy post. Jestem fanem serii Earth od kiedy w 98 roku mój brat kupił 2140. Dla tego postanowiłem kupić Earth Universe, wiadomo, wydanie kolekcjonerskie i działająca pod XP pierwsza część mnie skusiła. Zacząłem grać i mam problem. Chodzi o savey. Co jakiś czas chciałem sobie przekopiować kilka w danych momentach gry, jakbym kiedyś wrócił do tej gry (a na pewno to się stanie) i miał ochotę zagrać w daną misję to wgram savea i gotowe. Ale wchodzę do katalogu Eartha 2140 i tam nie ma nic takiego jak save. A może są tylko ja ich nie rozpoznaję. Jak powinien wyglądać save w 2140? Jaka nazwa?
Autor Odp.
[God]_SetH_ Są one bardzo dobrze zakamuflowane w
C:\\Documents and Settings\\NAZWA_PROFILU\\Dane aplikacji\\Earth 2140\\save\\
Gdzie \"NAZWA_PROFILU\" to nazwa twojego profilu użytkownika winXP. Jest to o tyle ciekawe, ze z tego co pamiętam w normalnym E2140 \"Sejfy\" byly w głównym katalogu gry.

PS. Katalog \"Dane aplikacji\" domyślnie jest ustawiony jako \"ukryty\".
PleśniaK Wielkie dzięki za szczegółową odpowiedz! Swoją drogą gratulacje wytrwałości w poszukiwaniach skoro dotarłeś aż tak szukając tego...chociaż w sumie to wystarczyło pokombinować, nie przyszło mi to do głowy :P. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
[God]_SetH_ Nie ma sprawy. W sumie, znalezienie ich nie zajęło zbyt dużo czasu, bo \"Dane Aplikacji\" to trzeci w kolejności (po głównym gry i \"Moje Dokumenty\") katalog gdzie zaglądam w poszukiwaniu save\'ów. Ostatnio (tj po premierze NdS Uderground) panuje, wśród developerów, brzydka moda na kitranie zapisów gry właśnie tam.
KLapovchy [quote=[God]_SetH_] Ostatnio (tj po premierze NdS Uderground) panuje, wśród developerów, brzydka moda na kitranie zapisów gry właśnie tam.

Otóż to...
IMHO Wszystkie pliki które dotyczą gry powinny być w 1 Folderze
[God]_SetH_ Ja tam akurat jestem zwolennikiem trzymania save\'ów w \"Moje Dokumenty\". W sumie to sam nie wiem czemu, ale jakoś tak fajnie wtedy jest. Sprawia to wrażenie uporządkowanego i chyba dostęp jest łatwiejszy. Ale to tylko moje, jakby to napisać, estetyczne odczucie. W każdym razie, \"leczy\" mnie gdy zapisy gry pochowane są nie wiadomo gdzie. Niedługo będą je pewnie umieszczać w \"System Volume Information\",m albo co godzinę będą się same przenosiły w inne, losowe miejsce.
Paluch ja uwazam, ze savy z gier powinny byc wysylane prosto do pentagonu i nie powinno byc mozliwosci ich skopiowania :P
[God]_SetH_ W ogóle usuńmy save\'y i po problemie, z reszta po co one komu w takim np. Morrowindzie, którego przechodzi sie ponad 100h.
Lord Yves Mam problem z sejwami ze starej wersji Eartha. Gdy próbuję je wczytać w Earth 2140 XP pojawia się komunikat: \"Błąd wczytywania!\" Naciśnij Enter aby wyjść z gry. Czy mozna w jakis sposób zaradzić temu?
Paluch savy ze starej wersji nie sa kompatybilne ze wersja na xp widocznie ;-)
[God]_SetH_ wątpię, aby było to jakikolwiek prosty sposób możliwe. Jest na to, być może, rozwiązanie, ale wymagało by trochę poświęcenia i nie gwarantuję, że w ogóle będzie możliwe.
Trzeba by za pomocą edytora heksów przenieść z jednego pliku zapisu do drugiego odpowiednie dane. Podejrzewam jednak, że łatwiej by było jeszcze raz przejść grę. Poza tym, nigdy nawet nie próbowałem czegoś takiego, a moje rozważania są czysto teoretyczne. Jak wyżej napisałem, nie ma żadnej gwarancji, że to w ogóle będzie do zrobienia, nie mówiąc już o działaniu (jakimkolwiek) tak zmajstrowanego \"sejwu\".
Jeśli komuś sie chce to niech próbuje, ja bym wolał grać od nowa.