FILMIKI

Powrót do strony z filmikam.


W pierwszej części EARTH THE ESCAPE WARS występuje skomplikowany charakter animacji. Wszystkie postacie będą w CG a każda osoba będzie wyglądała ładnie (jak Sara). Aktorka Anna Goth nie będzie podkładała głosu pod postać Sary. Zastąpi ją kto inny (z bardziej odpowiednim głosem), znaleziony do tej części filmu. Jej imię to Jennifer i mieszka w Missouri. Jej nazwisko i członkostwo w Foc-D jest na razie tajemnicą. Być może więcej informacji podamy w przyszłości.

W części pierwszej wystąpią trzy główne postacie. Sara jest jedną z gwiazd w EARTH THE ESCAPE WARS. Dwa plakaty zostaną opublikowane, kiedy część pierwsza filmu będzie skończona. Na każdym z nich będzie widnieć postać, którą potem rozpoznamy w filmie. Nowe postacie, które będą występować w filmie (w sumie 5) także znajdą się na plakatach, ale w późniejszym czasie. Możesz się spodziewać zobaczenia plakatu z futurystyczną postacią podobną do GOLAN (w części drugiej) i Fanga (w części czwartej) i wiele innych stworzonych specjalnie dla filmu. Postać Sary Sandrine`s będzie opublikowana wkrótce i będziesz mógł o niej przeczytać na stronie ESCAPE WARS, kiedy jej profil będzie skończony.

Data premiery części pierwszej jest jeszcze ustalona. Chip i ja pracujemy nad filmem razem i do zakończenia zostało stworzenie kilku scen. Datę premiery ustalimy wkrótce. To nie moja intencja, aby rozczarowania wszystkich, że 1 września film się nie ukazał.

A wiec co działo się w przeciągu ostatnich miesięcy?

Chip trzymał wszystkie animacje postaci na niebieskim lub zielonym tle tak, aby łatwo można je było wkleić w scenerię. Kiedy animacje będą skończone, wtedy zrobię animacje tła i wrzucę je do edytora video. Rezultaty będą wręcz nieprawdopodobne. Końcowe modelowanie i teksturowanie zostanie nałożone na postacie w ciągu tygodnia. Chip wykona bardzo intensywną praca, wręcz nieprawdopodobną.

Animacje postaci czekają na przygotowanie animacji tła. Jest to jednak wiele pracy na modelach i teksturach, aby wyglądały i pasowały do klimatu Eartha. Prace nad sceneria i charakterami na statku LC transportującym ta nacje na Marsa są już niemal zakończone. Nie dostaliśmy pozwolenia na użycie modelu statku, który widnieje na okładce TMP, więc Chip go... przebudował. Teraz ja nakładam tekstury i oświetlenie.

Oprócz pracy która została włożona w prace nad scenami w kosmosie, pozostało jeszcze wiele do zrobienia na ziemi. Całe miasto zostało złożone przeze mnie i będzie ono występowało w Części pierwszej. Chip wymodelował kilka budynków, których nie widać na poniższym screenie. Modele Chipa będą sercem miasta, a te są jego końcami.

W filmie użyjemy kilka modelów pojazdów z gry, więc wkładamy dużo pracy, aby zwiększyć ich szczegółowość, dla lepszego wrażenia przy widoku z bliska.

Ziemia także została zrobiona specjalnie na potrzeby filmu. Detale są bardziej niż wystarczające dla każdej sceny w filmie. Chmury płynąc rzucają cienie, detale na ziemi pozwalają mocno przybliżać obraz. Widać tez odbicia wody i słońca. Wszystko to wygląda bardzo ładnie w scenach, które zostały dotychczas zrobione.

Póki co, pokazałem tylko prace nad LC, ale wszystkie 3 nacje będą występować w filmach i mam setki zrzutów, które pokazują prace w toku. Jednak oglądając zrzuty przedstawiające inne nacje, moglibyście domyślić się jaka będzie fabuła. Nie chce jej jednak wyjawiać zanim film zostanie opublikowany. Obiecuję jednak jeszcze kilka screenów przed premiera Części pierwszej.

A więc do zobaczenia...

Cameron Crest
Tłumaczenie: Khan34 i RosicGarstka starszych informacji:

Część pierwsza filmu skupia się na punkcie widzenia bohaterki, która ma wysoką pozycję w Lunar Corporation. Będziesz mógł zobaczyć jej dowodzenie armią, to jak radzi sobie z problemami i odpowiedzialnością za wojnę. Jej działania są bardzo prawdziwe z punktu widzenia tej nacji.
Sceny akcji są pokazane z bliska. Sceny w części pierwszej balansują pomiędzy pięknem, destrukcją, kontrowersją, tajemniczością i zaskoczeniem. Efekty specjalne i fabuła są świetne.

- Film będzie opublikowany w 5 częściach.
- Każda część będzie trwała od 7 do 10 minut.
- Po wydaniu ostatniej części, zostanie udostępniona także całość, która zajmować będzie kilkaset MB.
- Zostało uruchomione forum poświęcone EW, oraz strona oficjalna filmu.
- Wszystkie postacie będą generowane komputerowo
- Film tworzą Cameron Crest i Chip
- Fabuła i scenariusz są już gotowe.

Informacje niepewne:

- W filmie znajdziemy nową jednostkę, której nikt wcześniej nie widział.
- W filmie będzie także kilka scen w których kamera przelatywać będzie przez bazę na bardzo niskim pułapie, symulując pobyt w kokpicie.
- Dźwięk jest już na zaawansowanym poziomie. Praktycznie wszystkie dźwięki są już przygotowane. Efekty dźwiękowe, ścieżka dźwiękowa i muzyka w tle są gotowe. zostało tylko podłożenie głosów.
- Będzie ponad 15 rodzajów odgłosów wydawanych przez bronie.
- Ważne będą odzywki jednostek.

Starsze screenshoty:

Do pobrania:

Nazwa Dane Opis Pobierz (kliknij na liczby)
ESCAPE WARS TRAILER Autor: Cameron Crest
Format: Blink Video
Długość: 2:15 min
Jakość: Dobra

Zapowiedź tego dzieła. Polecam! o rozpakowaniu uzyskamy plik exe, który trzeba uruchomić w celu zobaczenia filmu.

15 MB

JUPITER FLYOVER Autor: Cameron Crest
Format: Blink Video
Długość: 5 sekund
Jakość: Dobra

5 sekundowa scena przelotu transporterów LC, nad którą prace trwały 2 godziny.
 

1 MB


Zapraszam na oficjalną stronę filmu