UBMP

The Units & Balancing Modification Pack Project
 


Opis Modu

UBMP oznacza Units & Balancing Modification Pack. UBMP jest próba poprawienia balansingu Moon Projecta i dodania nowych jednostek do gry. Dotychczas nowe jednostki to te, które zostały odblokowane, a które pochodzą z normalnych kampanii, ale były niedostępne w potyczce i nie można było ich budować. Mod powinien także zmienić niektóre ceny, czasy i parametry gry dla potyczki i multiplayera, aby zrobić grę lepiej wyważoną. Mam nadzieję, że w przyszłości wyjdzie pakiet zupełnie nowych jednostek i zawierać będzie tylko najlepsze nowe jednostki. Będzie serwował kompendium broni o wysokiej jakości, specjalnych dodatków i skryptów. Będzie także odpowiednio wyważony dla multiplayerowych gier na wszystkich typach map. Wszystkie prace związane z balansingiem i trochę skryptu zrobił Ribdeth; narzędzia i pomoc - MadCat, bez którego zrobienie modu byłoby nie możliwe. Wszystkie komentarze i sugestie w języku angielskim ślijcie pod adres [email protected]. Jeżeli nie znasz angielskiego napisz pod adres [email protected] - przekaże wszystkie komentarze i propozycje.

Relacja z  Testu Pełnej Wersji

A więc wreszcie stało się ! UBMP został opublikowany. Teraz wszystkich zachęcam do ściągnięcia, grania i wysyłania opinii. Instalacja jest identyczna jak w przypadku SuperStorma - wystarczy skopiować jeden plik. Najfajniejszą rzeczą są odblokowane jednostki i ich bronie. A więc dla UCS w drzewie wynalazków mamy trzy podwozia Grizzly (I, II i III), na które możemy zainstalować praktycznie każdą broń. LC ma dodaną możliwość wymyślenia Fanga i UFO. W przypadku tego pierwszego wymyślić, a następnie założyć możemy dwie bronie: Artylerie Plazmową i Miotacz Impulsowy. Dla Ufo do wynalezienia jest Broń obcych. Pojazd ten może być uzbrojony także we wszystkie rodzaje lekkiej broni, co jest o wiele lepszym pomysłem niż możliwość uzbrojenia go tylko w bronie lotnicze, tak jak miało to miejsce w Becie. ED ma natomiast do wynalezienia podwozia: Ciężarówka (bezużyteczna), Ciężarówka II (można zamontować dwa typy nowych dział i dwa typy rakiet), Czołg i Ciężki Czołg. Pojazdy te można uzbroić tylko w nowo wynalezione bronie: dwa typy dział, wyrzutnie ciężkich rakiet i wyrzutnie rakiet przeciw lotniczych (pamiętacie Ruslana PRL ?? :-)). Wszystkie nowe wynalazki są dostępne zarówno w kampanii jak i w potyczce. Dobrze zrobione jest to, że gracz komputerowy umie wynaleźć sobie nowe pojazdy, uzbroić je w nowe bronie a potem efektywnie walczyć. Nie będziesz więc mógł cieszyć się z górowania na polu walki przy użyciu tylko i wyłącznie pojazdów UFO :-). W Wojnie Technologicznej technologie są dostępne od razu, tak jak powinno to wyglądać. Minusem modu była zbyt łatwa dostępność do nowych pojazdów w przypadku LC. Autor zmienił na szczęście kilka statusów i mimo tego, że UFO jest do wynalezienia zaraz po Lunarze, to już wynalezienie Broni Obcych trwa długo i dużo kosztuje. Jeżeli chodzi o balansing gry, to pojawiło się kilka zmian - jak dla mnie nieistotnych. Mod jest kompatybilny z SuperStormem :-). Nie pozostaje nic innego jak tylko ściągać i grać w UBMP.

UBMP News

01-01-03: Wydanie 1 publicznej wersji UBMP! Artyleria Plazmowa jest ciągle za duża, jednak wiele innych bugów zostało naprawionych. Pojazd Obcych może teraz być uzbrajany w normalną broń. Broń obcych jest ciągle strasznie silna, jednak potrzebuje drogiego i długiego czasu badań. "Zbieracze" UCS są teraz łatwiejsze do wymyślenia.

Pobierz

UBMP v1 - 40 KB | Plik zawiera Mod, Readme Angielskie i Polskie

Screeny

  

Fangi z Artylerią Plazmową               |                          Produkcja Grizzlich
 

Atak Czołgów ED na bazę UCS

Przykłady jednostek - od góry: ED, UCS, LC

Oficjalna Strona

Zapraszam na Oficjalną Stronę modu.