HISTORIA


 

Fabuła Eartha 2160 nie jest jeszcze znana i zapewne podana zostanie jako jedna z ostatnich informacji przed wydaniem gry. Na dzień dzisiejszy pewnym jest, że gra będzie kontynuacją fabuły z poprzednich części gry. Wywnioskować z tego można, że uciekające z ziemi nacje dotarły do punktu docelowego - Marsa. Nie wiadomo jednak jak potoczą się ich losy, co stanie się z resztą ludzi, która przeniosła się gdzieś za pomocą teleportu (Lost Souls), ani skąd wezmą się Obcy.

 

 

Earth 2160 będzie rozgrywał się na pewno na:

 

- Marsie

- Trytonie (księżyc Neptuna)

- Tytanie (księżyc Saturna)

- Io (satelita Jupitera)

 

Te miejsca to jednak na pewno nie wszystkie światy, które przyjdzie nam napotkać grając w grę. Jak stwierdził Mirek Dymek z Reality Pump - gra będzie działa się w wszechświecie.

 

 

W Earth 2160 przyjdzie nam zagrać w 4 kampanie, po 1 dla każdej nacji (ED, UCS, LC, Obcy). Każda kampania ma zawierać minimum 7 misji, ale bardzo możliwe jest, że liczba ta ulegnie zwiększeniu.

 

 

Innymi elementami, które znacząco wpływać będą na rozgrywkę i fabułę będą:

 

- Bohaterowie

- Specjalni agenci, których gracz może ‘wynająć’ do pomocy w trakcie gry. Każdy z nich posiada inne właściwości – mogą pomóc w prowadzeniu badań, w dowodzeniu oddziałami czy w podniesieniu ilości wydobywanego surowca

- Napotkanie postacie 'NPC' - które będą wprowadzać różnego rodzaju 'smaczki' do gry.

 

 

Planowana premiera gry to III kwartał 2004 roku.