WYDANIA W POLSCE


Earth 2140

Earth 2140 został wydany w 1997 roku. Po jego sukcesie wydano Mission Pack, a następnie Mission Pack 2 Final Conflct. Mission Packi został wydane na jednej płytce. Poniższe zdjęcie przedstawia E 2140 z instrukcją i płytkę z Mission Packami (granatowa). W pierwszych wydaniach Eartha 2140 dołączano kolorową instrukcje:

E 2140 był wznawiany wielokrotnie już jako wersja 1 płytowa zawierająca grę z obydwoma Mission Packami.

 

Gra ukazała się także w czasopismie CD-Acton, a ostatnio w Action Plusie:

 

Earth 2150

Pierwsze wydanie E 2150 zawierało 2 płyty w kopertach, instrukcje i kartonowe pudełko. Poniższy egzemplarz kupiłem w grudniu 1999 roku:

Kilka miesięcy później wydana została wersja specjalna z klockami. W zeszłym roku mogliśmy kupić jednopłytowe wydanie gry w czasopiśmie Komputer Świat Gry.

The Moon Project

TMP można było kupić w listopadzie 2000 roku. Była to wtedy wersja jednopłytowa, pudełkowa. W porównaniu z poprzednimi grami z Topwaru pudełko zyskało na rozmiarach, natomiast płytka pozostała w papierowej kopertach. Tak jak w Earthcie 2150 okładkę na CD trzeba było wycinać z tyłu instrukcji.

Ciekawostką była wersja "antypiracka" - kosztowała 19.95 zł. Zawierała pełną wersję gry w pudełku CD. Niestety wersja ta nie odniosła sukcesu. Ludzie woleli płacić drożej - ciekawe. Poniżej fotka tego wydania:

Niedawno można było kupić TMP w czasopiśmie Komputer Świat Gry. Nie wiadomo z jakich powodów, gracze którzy kupili tą wersją, mają trudności z korzystaniem z MoonNeta (serwera do gry multiplayer).

World War 3 Black Gold

WW3 zostało wydane we wrześniu 2001 roku w wersji pudełkowej. Wreszcie płyta została włożona do normalnego plastikowego pudełka, przypuszczam, że tylko dlatego, bo na nim znajdował się Cd-Key. Nadal okładkę trzeba było wyciąć z instrukcji. WW3 zostało wydane w czasopiśmie Komputer Świat Gry Extra.

Lost Souls

Lost Souls dostępny w styczniu 2002 roku był zapakowany w pudełko DVD. Szkoda tylko, że nie dołączona książkowej instrukcji. Gra została dołączona do numeru 02/2003 magazynu Top Secret.

Frontline Attack War Over Europe

FA zapakowany jest w ładne pudełko z dołączoną instrukcją. Znajdziemy tam także dwie płyty zapakowane w podwójne plastikowe pudełko. Premier gry odbyła się we wrześniu 2002. Okładkę na CD dalej trzeba wyciąć z instrukcji :-). FA zostało wydane w czasopiśmie Komputer Świat Gry w listopadzie 2003. Wydanie to jednak jest maksymalnie okrojone - brakuje w nim filmów i niektórych dźwięków.

Polanie 2

Premiera Polan 2 miała miejsce dnia 15 września 2003. W ręce dostajemy duże kartonowe pudełko, dwie płytki w boxie i jak to zwykle u Topware bywa, czarno-białą instrukcję. Standardowo okładkę na CD wycinamy z tyłu instrukcji.


A oto moja (Rosic) kolekcja gier z Reality Pump (zdjęcie zawiera niemiecki Collectors Edition i niemiecką wersją E 2150).