Frontline Attack w KŚ GRY Extra 2/2003


Action Plus 11/02 | CD Action 12/02 | Click 11/02 | Gry Komputerowe 10-11/02 | Komputer Świat Gry 11/02

Koputer Świat Gry Extra 2/03 | Play 11/02 | Świat Gier Komputerowych 10/02 | Top Secret 11/02


Druga wojna światowa jeszcze nigdy nie była tak męcząca. Oczekiwanie na dostawy amunicji wykańcza nawet najtwardszych generałów.

Treść gry

Jako Amerykanie, Niemcy albo Sowieci toczymy bitwy drugiej wojny światowej w kampanii lub misjach. Większość zadań opiera się na wojskach pancernych, ale do dyspozycji mamy też inne jednostki: pojazdy opancerzone, artylerię przeciwlotniczą oraz piechotę.

W walce najważniejsze jest użycie odpowiedniej broni. Na przykład nie atakujemy piechoty czołgami, bo tylko tracimy czas. Wzywamy też wsparcie lotnicze, ale liczba ataków z powietrza jest ograniczona.

Technikalia

Wadą gry jest konieczność zamawiania dostaw amunicji. Ten pomysł został źle zrealizowany. Pocisków brakuje nam co chwila i gdy już zaczynamy się dobrze bawić, denerwujemy się, czekając na dostawę. Na domiar złego przeciwnika nie obowiązują te ograniczenia [obowiązują, tylko pan recenzent tego nie zauważył - Voythieus].

Oprawa graficzna jest najwyżej przeciętna, oparto ją bowiem na przestarzałym programie z gry Earth 2150. Dobre wrażenie robi tylko przejście z dnia na noc.

Polska wersja

Grę napisali Polacy, którzy nadzorowali też powstawanie polskiej wersji. Ze swojego zadania wywiązali się dobrze, jednak GRY Extra mają zastrzeżenia do kwestii wypowiadanych przez niektórych aktorów.

Werdykt

Gra nie dorównuje nowym strategiom. Jeśli znamy Eartha 2150, wiemy, czego się po niej spodziewać. Ci, którzy jednak zagrają, ryzykuję utratę włosów z frustracji podcza oczekiwania na dostawy amunicji.